Przychody ze sprzedaży za styczeń 2019 w ABC DATA

8 lutego 2019

W styczniu 2019 szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży wypracowane przez Grupę Kapitałową ABC Data wyniosły 344 mln PLN.

W porównaniu do stycznia ubiegłego roku, wynik wypracowany przez ABC Data w pierwszym miesiącu bieżącego roku jest niższy o 8% r/r (-30 mln PLN). Na rezultat ten wpływ miały zwłaszcza niższa sprzedaż w obszarach komponentów i hardware oraz istotny wzrost sprzedaży w obszarze nowych technologii mobilnych.

– Dalsze wzrosty w technologiach mobilnych zawdzięczamy przede wszystkim rosnącej sprzedaży produktów Xiaomi, których portfolio sukcesywnie poszerzamy nie tylko o nowe modele smartfonów, ale także inne produkty tej firmy. Dodatkowo rośnie także sprzedaż smartfonów innych producentów. Spadki w obszarach komponentów i hardware to efekt wysokiej bazy z początku 2018 roku, spowodowanej dużym popytem na karty graficzne i zasilacze kupowane do wydobywania kryptowalut. W kolejnych miesiącach tego roku efekt ten będzie już coraz mniej widoczny. Ponadto nadal utrzymuje się słaba dostępność procesorów jednego z głównych producentów, co dodatkowo miało negatywny wpływ na sprzedaż komponentów. – mówi Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Data S.A.

Pobierz PDF