Alibaba Cloud i ABC Data nawiązują strategiczną współpracę

21 sierpnia 2018

Warszawa, 21 sierpnia 2018 – Alibaba Cloud, część Alibaba Group oferująca rozwiązania chmurowe, nawiązała strategiczną współpracę z ABC Data, liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE. Jej celem jest dostarczanie wydajnych, niezawodnych oraz efektywnych kosztowo produktów i usług cloudowych na rynki Europy Środkowo-Wschodniej – po to, by pomagać firmom w wykorzystaniu szans, jakie daje transformacja cyfrowa.

W ramach zawartej umowy ABC Data została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i w siedmiu innych krajach regionu: w Czechach, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Słowacji oraz Węgrzech. Poprzez platformę ABC Data Cloud udostępniona będzie pełna oferta produktów i usług chmurowych Alibaba Cloud – m.in. wirtualne serwery, hosting, backup, storage, rozwiązania sieciowe, IoT, Big Data czy AI.

Polskie firmy, które zechcą skorzystać z rozwiązań Alibaba Cloud, będą miały dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim. Ich informacje przechowywane będą w data center we Frankfurcie lub, w zależności od preferencji klienta, w dowolnym innym spośród 17 centrów danych Alibaba Cloud na całym świecie. Resellerzy rozwiązań chmurowych docenią natomiast efektywne wsparcie oraz uproszczoną i przyjazną komunikację, gdyż bezpośrednim punktem kontaktu będą znani im specjaliści z ABC Data, z doskonałą znajomością technologii Alibaba Cloud.

Dodatkowo, Alibaba Cloud wykorzysta swoje doświadczenie w projektach z obszaru transformacji cyfrowej oraz zasoby Alibaba Group, by tworzyć szyte na miarę rozwiązania dla firm, które chcą rozwijać swój biznes w Chinach i w regionie Azji i Pacyfiku. Teraz będą mogły z nich skorzystać również przedsiębiorstwa z Polski i z pozostałych krajów regionu.

Według prognoz IDC* w roku 2021 firmy i instytucje publiczne z Europy Środkowo-Wschodniej wydadzą na usługi chmury publicznej 2,54 mld dolarów. Jest to ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2017, kiedy budżet ten wyniósł 1,28 mld dolarów. To pokazuje, że dostawcy rozwiązań z obszaru cloud computingu mają szeroką przestrzeń rynkową do zagospodarowania i liczne grono potencjalnych klientów. Dlatego ABC Data już w połowie 2017 roku uruchomiła ABC Data Cloud – zaawansowaną platformę e-commerce do udostępniania usług chmurowych.

Toni Cheng, Dyrektor Generalny Alibaba Cloud w regionie Niemiec i Europy Środkowo-Wschodniej, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z ABC Data – dystrybutorem, który ma doskonale rozbudowaną sieć partnerów. To ważny krok w kierunku dalszego rozwoju naszych technologii i zaznaczania obecności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Alibaba Cloud chce stać się dostawcą pierwszego wyboru dla firm z tego regionu, niezależnie od ich wielkości. Dokonamy tego oferując im pełne portfolio naszych usług chmurowych i pomagając w rozwoju biznesu w Chinach i w Azji”.

„Nieustannie rozwijamy nasze portfolio, wzbogacając je o rozwiązania wiodących dostawców usług chmurowych” – przekonuje Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A. „Dzięki bezpośredniej działalności w ośmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej możemy zagwarantować naszym partnerom skuteczne dotarcie do klientów w tym regionie. Jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczynamy współpracę z Alibaba Cloud i będziemy oferować technologie tego kluczowego dostawcy usług chmurowych za pośrednictwem naszych partnerów w Polsce i w krajach CEE. Zapewniając dostęp do wiodących rozwiązań Alibaba Cloud na platformie ABC Data Cloud liczymy, że coraz więcej polskich firm będzie decydować się na przeniesienie zasobów IT do chmury” – dodaje Ilona Weiss.

*Worldwide Semiannual Public Cloud Services Spending Guide, raport IDC, 2017

Pobierz PDF